Jmenuji se Michal Kuzník

Mám pocit, že celý můj život byl a je přípravou na to, co právě dělám. Od mládí při vedení dětí a mládeže v turistickém kroužku, přes učitele tance, výuku lukostřelby, prací (s lidmi) v nadnárodní korporaci nebo budování vlastního filosoficky funkčního podnikání.

Životní změnou pro mne byl rok 2015. Uzrála ve mne životní zkušenost. Vše co bylo zvenčí a odkudkoliv, uvnitř do sebe zapadlo. Dodal jsem si odvahy, nyní postavené na zcela jiných pilířích, a vykročil na cestu soběstačnosti a nezávislosti. Na vlastní žádost jsem odešel z lukrativního místa.

„Nelze být hned od začátku stařešinou“

Motivátorem byla vnitřní touha žití v souladu s tělem, myslí a Duchem. Mělo na to vliv hned několik příčin. Změna životní energie, finanční nezávislost z podnikání, harmonizace životního a pracovního tempa, výkonu a vztahů s okolím, pocit dospění do bodu moci pomáhat druhým, odpovídající výsledky a dvanáct let praktikování spirituálních technik. Od té doby žiji zcela jinak. Trvaleji šťastně.

„Tlak tvoří jedině protitlak“

Osobní mezníky:

*Mistr cukrář

*Profesionální tanečník a učitel – latinsko-americké tance, člen baletního souboru Slezského divadla v Opavě

*Druhý vicemistr v dobové a bojové lukostřelbě

*Kariéra ve Vodafone CZ

*Majitel uměleckého mečířství ElGur

*Profesionální lektor, osobní mentor a životní kouč

*Organizátor svateb

*Sázeč a ochranář stromů v CHKO Jeseníky

*Mystik

„Práce na sobě má smysl pouze to té chvíle, dokud svou činností nezabíjíme v sobě TO, co nás tvoří“

Profesionální tanečník

Přes dvanáct let jsem se věnoval latinsko-americkému tanci a částečně tanci společenskému. Učil jsem děti, mládež a dospělé. Na vrcholu svých sil jsem tančil i osm hodin denně, šest dnů v týdnu. Pak jsem přijal výzvu a pracoval v Slezském divadle Opava. Nikdy jsem se nepovažoval za baleťáka, ale tu práci „scénického“ tance jsem miloval a moc si ji užil.

„Život má smysl pouze tehdy, pokud toužíte po poznání Pravdy a sebe sama. Když víte, kdo jste a proč děláte s láskou to, co Vás vnitřně naplňuje.“

Druhý vicemistr v lukostřelbě

S historickým lukem už mám něco nastudováno, odstříleno a také můžu být na jednu cenu pyšný. V současnosti střílím pro zábavu. Vidět mě můžete na Moravské lize, nebo když pořádám ukázky se svou „www.historicka-lukostrelnice.cz“ pro děti a dospělé.

„Umět se sám pochválit a dlouho si užívat dobrý pocit je něco, co se Češi zatím učí a autoritativní přístup jim v tom brání“

Kariéra Vodafone CZ:

Deset let práce pod vedením profesionálních (interních a externích) lektorů, mentorů, koučů a psychologů ve VODAFONE a.s., QED group (www.qedgroup.cz), Ottima (www.ottima.cz), Marián Béreš (www.marianberes.com) a mnoha jiných v ČR. Praktikování odborných znalostí a zlepšováním dovedností inovativními technikami jsem prokázal kus hodnotné práce pro sebe a svého zaměstnavatele na poli obchodním, lidských zdrojů, tréninku, mentoringu, manažerského vedení, kontroly kvality, auditu a rozvoji talentu (HR).

*Rok 2006 nejlepší retail prodejce

*Rok 2011 Strategicky největší podíl prodeje ve firmě s malým týmem v divizi Direct salles

*Rok 2013 ocenění za největší navýšení ukazatelů poskytované kvality klientům (z 60% spokojenosti na 89% z celkového NPS)

*Rok 2015 týmové ocenění z vedení Vodafone Global - úspěšné lektorování a mentorování celé retailové sítě v ČR - cíl dlouhodobá spokojenost zaměstnanců a jejich osobní rozvoj

*Rok 2015 program TALENT Vodafone

Za nejprospěšnější z celé kariéry považuji dvouletý osobní rozvoj, poskytovaný devíti členné skupině.

„Všechny cesty se odvíjí o toho, co chcete a jak to děláte“

Podnikání:

Už od mala jsem inklinoval k historii. Šerm mi připadal okouzlující a svůj první meč jsem chtěl už v sedmnácti letech. Bohužel jsem na něj neměl peníze. Svůj dávný sen jsem úspěšně realizoval později budování vlastní firmy, mečířství s názvem „Swordmakery ElGur“ www.sword-elgur.com.

S kolegy jsme se dokázali za sedm let posunout z malé lokální živnosti na světově známou a vyhledávanou značku. Ze sériové strojní výroby jsme se po malých krůčcích rozvinuli k ruční práci a uměleckému řemeslu.

„Když Vám někde nebo s někým není dobře, jděte okamžitě jinam. Tam, kde jste šťastní“

Sázeč a ochranář stromů:

Se svým bratrem se věnuji výsadbě a ochraně stromů v CHKO Jeseníky. Je to vnitřně naplňující, fyzicky poctivá práce. Vracím tímto svému okolí a přírodě, co si beru pro svou životní úroveň. Jak takový výsledek práce vypadá, se můžete na vlastní oči přesvědčit, když jdete z Ovčárny na chatu Švýcarna. Bohužel ten pocit je asi jako zkušenost těžko přenositelný. Věřím, že za sto let ozvěnu takového pocitu ucítí srdce těch, co tady budou po nás, tak jak to já cítím nyní.

„Čím jsem starší, tím více cítím, že existují i síly, které nelze intelektem podchytit. Proto s pokorou skláním hlavu nad každým výsledkem mé činnosti na tomto světě.“

Mystik

Od Paula Bruntona jsem se dočetl, že mystik je ten, kdo nastoupil spirituální cestu. Od té doby to s láskou a úctou používám.

Každého během života navštíví nějaké mystické zážitky. Někdo o nich mluví, někdo ne a důvody má každý své. Jeden z těchto nezapomenutelných zážitků byl u mého začátku intenzivních studií a praktikování psycho-sprituální cesty vedoucí k trvalému štěstí. Po dvanácti letech nabírání znalostí od různých Bytostí s podobnými lidskými zkušenostmi a praktikování nejrůznějších cest jsem se zorientoval a vše zapadlo. Neutuchající díky patří mým velkým učitelům Eduarda a Míly Tomášovým, Františku Drtikolovi, Paulu Bruntonovi, Šri Ramana Maharashimu. Díky nim miluji cesty Atmavičáry, indických Véd, Džnánajogy, Vipassany a Zen-Budhismu.

Po dalších letech už cítím, že se nebojím sdílet Pravdu s těmi, kdo o to mají opravdový zájem.

Za tyto služby si nenechávám platit. Jedině v případě, že sdílná bytosti cítí, že by mne chtěla něčím obdarovat.

Ze srdce rád přispívám na: